20 października 2017 r. w Muzeum Narodowym w Krakowie odbyła się uroczysta Gala Finałowa Konkursu dla Opiekunów Szkolnych Kas Oszczędności z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tej uroczystości udział wzięły nauczycielki naszej szkoły – opiekunki Szkolnej Kasy Oszczędności pani Bożena Urban i pani Renata Terlikowska.
Gala rozpoczęła się oficjalnym powitaniem wszystkich zgromadzonych przez polskiego dziennikarza muzycznego, prezentera radiowego i telewizyjnego p. Artura Orzecha, który podziękował zgromadzonym nauczycielom za zaangażowanie w edukację najmłodszych.
Następnie głos zabrała p. Małgorzata Kocoń - Dyrektor Biura Młodego Klienta w PKO. Przedstawiła najważniejsze aspekty SKO, że to nie tylko nauka oszczędzania, to także program edukacyjny mający na celu umiejętność pracy w grupie, poszanowanie zasad fair play, samodzielność, a także umiejętność aktywizacji społeczności lokalnych.
Z uwagi na miejsce, w którym odbywała się uroczystość zgromadzeni goście wysłuchali pouczającego wykładu z historii sztuki na temat obrazu Dama z gronostajem (znany też pod nazwą Dama z łasiczką), który jest jednym z najcenniejszych muzealiów Muzeum Narodowego w Krakowie i jedynym dziełem Leonarda da Vinci w Polsce.
Najważniejszym punktem wieczoru było nagrodzenie nauczycieli - opiekunów SKO. Na scenie z rąk p. Jana E. Rościszewskiego - wiceprezesa Zarządu Banku PKO Banku Polskiego nadzorującego Obszar Rynku Detalicznego i dyrektor Małgorzaty Kocoń nagrodę w postaci złotych, srebrnych i brązowych odznak odebrało ponad 50 wyróżnionych nauczycieli z różnych miast, miasteczek i wiosek. Wśród tych kilkudziesięciu nauczycieli – wybranych z ponad 7 tysięcy, będących opiekunami SKO znalazły się nasze panie: Bożena Urban i Renata Terlikowska, które zostały nagrodzone brązową odznaką za pracę na rzecz edukacji ekonomicznej, upowszechnianie idei oszczędzania wśród uczniów, a także prowadzenie bloga SKO.
Nasza szkoła po raz kolejny otrzymała nagrodę 2000 zł. Za kwoty uzyskane w konkursie SKO w tym i poprzednim roku zostały zakupione nowe komputery do pracowni informatycznej.
Szkolne Kasy Oszczędności PKO Banku Polskiego to ponad 80 lat tradycji. W tej chwili to najstarszy, największy i najbardziej innowacyjny program edukacji finansowej dla dzieci. Od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony nauczycieli, rodziców i oczywiście najmłodszych. Obecnie skupia prawie 5 tysięcy szkół, a prawie 7 tysięcy nauczycieli edukuje swoich uczniów, że warto oszczędzać w SKO. Udało im się przekonać prawie 160 tysięcy dzieci, które posiadają swoje internetowe konta SKO.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w działalność SKO: uczniom, rodzicom, nauczycielom.
Pracujemy wszyscy dla wspólnej korzyści. Cieszymy się, że nasze starania dostrzega również Bank PKO BP.