Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie naszej szkoły wzięli udział w całodniowych obchodach tego tak ważnego w historii naszego kraju święta. Celebrację otworzyła żywa lekcja historii - spotkanie z mieszkanką naszej gminy, której rodzina odznaczyła się bohaterską postawą w czasie II wojny światowej. Przez prawie cały okres działań zbrojnych i okupacji ukrywała rodzinę Żydów, pomimo iż groziła wówczas za taki czyn kara śmierci. Po wojnie uratowana rodzina odnalazła swoich wybawców i po wieloletnich staraniach doprowadziła do sfinalizowania procedury odznaczenia ich przyznawanym przez izraelski Instytut Iad Vashem medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. Spotkanie to nie tylko uświetniło obchody stulecia odzyskania niepodległości ale również wpisało się w program obchodów roku Ireny Sendler.
Kolejnym punktem programu uczczenia odzyskania niepodległości był konkurs na najładniejsze wykonanie pieśni patriotycznej , w którym obok uczniów wzięli udział również nauczyciele. Pierwsze miejsce w kategorii występ zespołowy zdobyli uczniowie oddziału przedszkolnego, natomiast laureatką w kategorii solistów została uczennica klasy II – Paulina Wierzejska.
W ramach upamiętniania tak ważnych dla nas wydarzeń historycznych cała społeczność szkolna zgromadziła się pod pomnikami patrona szkoły ppor. Jana Czesława Tajcherta oraz a.p.p. Władysława Wysokińskiego, którzy zostali zamordowani w czasie wojny. Minutą ciszy oddany im został hołd. Z inicjatywy Szkolnego Koła Caritas uczniowie rozpoczęli akcję, podczas której przez cały miesiąc listopad na pomnikach poległych, zapalany będzie znicz.
Następnie uczniowie wzięli udział w uroczystej akademii z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przygotowanej przez uczniów klasy VI i VII pod kierunkiem pań: Katarzyny Kozak, Marzeny Ługowskiej, Marii Winek.
Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Wzorem inicjatyw podejmowanych w całym kraju, w naszej szkole zorganizowany został Bieg Niepodległości. Celem akcji było przebiegnięcie boiska szkolnego przez 100 osób z naszej społeczności szkolnej.
Końcowym punktem obchodów rocznicy odzyskania niepodległości była projekcja fragmentów filmu Po latach niewoli wstaje Polska 1914-1918, podczas którego uczniowie mieli możliwość nie tylko zapoznać się z kluczowymi wydarzeniami i postaciami związanymi z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, ale również obejrzeć archiwalne filmy i nagrania odnoszące się do tamtego okresu naszej historii.