8 października uczniowie klas IV i V wraz z wychowawcami byli na wycieczce w Siedlcach. Pierwsze swoje kroki skierowali do Parku Wodnego, gdzie zabawy w basenie i na zjeżdżalni sprawiły naszym uczniom wiele radości. Ale to nie był koniec atrakcji, które na nich tego dnia czekały. Następnie odwiedzili kręgielnię Factory, a po zjedzeniu pizzy, spróbowali swoich sił podczas gry w kręgle. Emocje towarzyszyły uczestnikom przy każdym rzucaniu kulą. Sportowo-rekreacyjny wyjazd miał na celu integrację uczniów poszczególnych klas oraz współzawodnictwo w grach i zabawach. Wszyscy świetnie się bawili i w dobrych humorach powrócili do szkoły, tym bardziej że co dla niektórych był to pierwszy wyjazd do siedleckiego Parku Wodnego czy kręgielni. Serdecznie dziękujemy pani Radzikowskiej za pomoc w opiece podczas wycieczki.
Wycieczka na basen i kręgielnię
Międzynarodowy Dzień Uśmiechu
Dnia 5 października obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Uśmiechu. Drzwi naszych klas udekorowane były emotikonkami uśmiechu i stosownym mottami: Uśmiech to najkrótsza droga do wszelkiego porozumienia; Uśmiech jest jak słońce, które spędza chłód z ludzkiej twarzy; Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła; Uśmiech jest najprostszą drogą do ludzkich serc itp.
Każde dziecko otrzymało naklejkę na ubranie, która tego dnia miała wszystkim przypominać o uśmiechu na twarzy. Uczniowie w swoich klasach przeprowadzili plebiscyt na Władcę Uśmiechu.
Najbardziej uśmiechniętymi osobami w naszej szkole są:
Klasa 0 – Wojtek Ługowski
Klasa I – Paulinka Stępień
Klasa II – Patrycja Czapla
Klasa III – Maja Gorzkowska
Klasa IV – Wiktoria Radzikowska
Klasa V – Julita Ługowska
Klasa VI – Rafał Ługowski
Klasa VII – Cezary Kupiński
Klasa VIII – Zuzia Stępień
Opiekunowie: SU, SKC, SKW, Logopeda;
Koncert zespołu Limbos
W piątek 5 października mieliśmy okazję wysłuchać na żywo koncertu zespołu Limbos. Muzycy zaprezentowali ciekawy program zatytułowany Pejzaże Muzyki Polskiej w 100. Rocznicę Niepodległości. O muzyce opowiadał jak zawsze pan Wiesław Miadziółko a w programie usłyszeliśmy takie utwory: Warszawiankę - marsz z 1831 roku - muz. Karol Kurpiński; Mazurek F-dur - muz. Fryderyk Chopin; Polonez - z filmu Pan Tadeusz - muz. Wojciech Kilar; Już nie zapomnisz mnie - z filmu Zapomniana Melodia - muz. Henryk Wars; Czarne chmury - muzyka filmowa - Waldemara Kazaneckiego; Wiązankę tradycyjnych melodii polskich - z repertuaru zespołów pieśni i tańca: Mazowsze: Kukułeczka kuka, Ej przeleciał ptaszek, Łowiczanka jestem oraz Śląsk: Gdybym to ja miała, Karlik, Karolinka; Pieśni i piosenki polskie: My Pierwsza Brygada; Przybyli ułani pod okienko; Ułani, ułani, malowane dzieci; Niepodległa Niepokorna.
Była to niecodzienna lekcja muzyki i historii.
Czwartki Lekkoatletyczne - zakończenie sezonu jesiennego
W miniony czwartek tj. 04.10.2018 odbyło się już ostatnie spotkanie rundy jesiennej CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH sezonu 2018 - 2019. Nasi uczniowie pokazali się z bardzo dobrej strony. Ola Boras z kl. II w pięknym stylu pobiegła na 60 m i wygrała w swoim biegu z dziewczętami z klas IV. GRATULACJE. Na podium znaleźli się: 2008 rocznik: Jakub Boras II m-ce w skoku w dal; 2007 rocznik: Dawid Sroka III m-ce bieg na 300 m; 2006 rocznik: Kacper Sroka: II m-ce rzut p. palantową i III m-ce bieg na 300 m. Wszystkim gratulujemy i już zachęcamy do wzięcia udziału w edycji wiosna 2019. Opiekunowie: Katarzyna Skolimowska, Małgorzata Ługowska.
Najmłodsi tańczą
Gdzie ludzie wspólnie tańczą, tam sami wychowują się i kształcą.
1 października do naszej szkoły przybyła instruktorka tańca pani Katarzyna Terlikowska. Wprowadziła nas tanecznym krokiem do krainy muzyki. W tanecznych zajęciach uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I - III. Dowiedzieliśmy się, że taniec, to układ rytmicznych ruchów ciała, powstających spontanicznie, lub świadomie ułożonych, spójnych z muzyką. W tańcu można przekazywać emocje, taniec może być świetnym sposobem spędzania czasu wolnego, może być dobrą zabawą, a nawet pasją. Poznaliśmy trzy rodzaje tańca; balet, hip- hop i taniec hiszpański. Uczyliśmy się kroków podstawowych i ćwiczyliśmy układy taneczne z panią instruktor. Po udanych próbach tanecznych myszka Miki szczodrze obdarzyła wszystkich cukierkami.
Wycieczka do Siedlec
28.09.2018 r. uczniowie klas VI - VIII byli na wycieczce w Siedlcach. Obejrzeli spektakl profilaktyczny Wolę żyć oraz uczestniczyli w rozmowie z osobą, która wyszła z uzależnienia. Wolę żyć dotyczył uzależnienia od narkotyków. W domach i szkole ten temat nie istnieje, a na niewiedzy rodziców i nauczycieli żerują handlarze narkotyków. Spektakl miał przestrzec młodzież przed zgubnym nałogiem, czy to zrobił - czas pokaże, ale rozmawiać trzeba. Później uczestnicy wycieczki mogli wyszaleć się w parku trampolin. Zmęczeni i zadowoleni wrócili do szkoły.
European Day of Languages
Dnia 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języków Obcych, święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy, którego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych i propagowanie różnorodności językowej i kulturowej.
My uczciliśmy je w bardzo przyjemny sposób - rozwiązując quiz o krajach niemieckojęzycznych i grając w gry planszowe w języku angielskim. W sali językowej można też było obejrzeć gazetkę tematyczną. Obchody zorganizowały nauczycielki języków obcych, panie: Sylwia Mańkowska, Aleksandra Sobczak, Monika Tymińska.
Trzeciaki i chleb
W ostatnim tygodniu września uczniowie klasy III poznawali wiadomości związane z chlebem. Dzieci rozpoczęły od poznawania zbóż: oglądały ziarna, próbowały zamienić je w mąkę. Kolejnym etapem nauki było poznanie różnych rodzajów chleba. Okazało się, że może on mieć różny wygląd i smak. Dla niektórych, przyzwyczajonych do białego pszennego chleba, było to ciekawe doświadczenie. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się chleb na zakwasie z ziarnami dyni, słonecznika, a także ziarnami goji. Ostatnim etapem pracy trzecioklasistów było samodzielne komponowanie kanapek z wybranymi rodzajami chleba.
A lekkoatleci znowu wygrywają
Pod koniec września odbyło się już trzecie spotkanie z serii zawodów CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE na stadionie w Siedlcach. Nasza szkolna ekipa zawodników znowu nie zawiodła. Wszyscy zaprezentowali się z jak najlepszej strony. Pięciu naszych uczniów stanęło na podium w swoich kategoriach. Aż trzech z nich w dwóch dyscyplinach:
ROCZNIK 2012: Jakub Guzowski: I m-ce bieg na 60 m
ROCZNIK 2011: Jacek Nowosielski: I m-ce bieg na 60 m
ROCZNIK 2008: Jakub Boras : III m-ce w biegu na 60 m oraz III m-ce w skoku w dal
ROCZNIK 2007: Dawid Sroka: II m-ce bieg na 300 m oraz III m-ce rzut piłeczką palantową
ROCZNIK 2006: Kacper Sroka: I m-ce bieg na 300 m oraz II m-ce rzut piłeczką palantową
Na tym wyjeździe zadebiutowali uczniowie z klasy III: Gabrysia Sprzączak, Laura Kołtun, Klaudiusz Guzowski i Tomasz Kozak.
Wszystkim gratulujemy i TRZYMAJCIE TAK DALEJ!
Lekkoatyczne zmagania
20 września 2018 r. po raz kolejny reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Czwartku lekkoatletycznym. Zawody w biegach, skokach i rzutach odbywały się na siedleckim stadionie. 20-o osobowa grupa naszych uczniów godnie reprezentowała barwy szkoły podczas rozgrywek sportowych. Tym razem, pod nieobecność pani Kasi, rolę kapitana pełniła pani Edyta Guzowska, a w opiece nad uczniami wspierały ją panie: Bożena Urban oraz Urszula Lewczuk. Po raz kolejny nie dało się nas nie zauważyć. Były zwycięstwa, porażki, dyplomy, gratulacje, no i wyróżniający naszą drużynę głośny doping. Oprócz konkurencji sportowych znaleźliśmy też czas na trening, relaks, odpoczynek i SUPER zabawę.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Jak zawsze we wrześniu w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięli udział wszyscy uczniowie z klas od IV - VIII.
Największą liczbę głosów zdobył Łukasz Cielemęcki z klasy VIII i tym samym został Przewodniczącym Samorządu. O jeden głos mniej zdobyła Aleksandra Konieczna również z klasy VIII, która będzie pełniła funkcję z-cy Przewodniczącego, Sekretarzem został Jan Jurek, zdobywając również sporą liczbę głosów. Gratulujemy wybranym i zachęcamy do aktywnej działalności na rzecz naszej uczniowskiej społeczności.
Czwartki Lekkoatletyczne - sezon rozpoczęty
Dnia 13 września 2018 r. rozpoczął się sezon zawodów Czwartki Lekkoatletyczne 2018/2019. Pięć spotkań jesiennych oraz pięć wiosennych to cykl tych zawodów. Uczniowie naszej szkoły wzięli licznie udział w pierwszym spotkaniu i to z sukcesami. Miejsca na podium wywalczyli: Natalia Targosz - rzut piłeczką palantową III m-ce; Jakub Boras - bieg na 60 m I m-ce oraz Dawid Sroka - bieg na 300 m. III m-ce. Pozostali uczniowie zdobyli cenne punkty, które będą brane pod uwagę w klasyfikacji generalnej wszystkich startujących szkół. Warto też zauważyć, że w tej edycji debiutowali uczniowie z klasy czwartej oraz najmłodsi uczestnicy z naszej szkoły: Jakub Guzowski z zerówki oraz Jacek Nowosielski z kl. I. Okazało się, że obaj byli również najmłodszymi zawodnikami na całych zawodach. Każdy z nich zajął I miejsce w biegu na 60 m w swoim roczniku. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Narodowe Czytanie
W sobotę 8 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie miała miejsce kolejna odsłona akcji Narodowe Czytanie. Celem tego cyklicznego przedsiewzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, promowanie dbałości o polszczyznę oraz budowanie wspólnej tożsamości opartej o narodowy dorobek literacki. W tym roku wspólnie czytaliśmy Przedwiośnie Stefana Żeromskiego; a wśród czytających była m.in. nauczycielka języka polskiego z naszej szkoły, pani Marzena Ługowska.
Nightskating 2018
7 września w piątek w Siedlcach odbył się 7. Nightskating, czyli nocny przejazd na rolkach ulicami miasta. Wśród pasjonatów tego sportu nie zabrakło uczniów, nauczycieli i rodziców z naszej szkoły. Szkołę w Czuryłach reprezentowali: Jacek i Piotrek Nowosielscy, Natalia Melaniuk, Karol Guzowski, p. Radek Nowosielski oraz p. Ania Bartoszek. Nasza drużyna dała radę do końca i przejechała 15 km. Wielkie podziękowania dla naszego kapitana pana Radka oraz wielkie gratulacje dla najmłodszego uczestnika drużyny – Jacka!
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018-2019
- Witaj, szkoło! (Roman Pisarski)Przyjaźnie i wesoło
żegnamy rzekę, las.
Ach, witaj, witaj szkoło!
Już czas do pracy, czas!Pociąg jak wicher pędzi
dźwięczy piosenka kół.
Z wakacji jadą dzieci
do szkół, do szkół, do szkół!
Zakończenie roku szkolnego 2017-2018
Po dziesięciu miesiącach nauki – wreszcie zakończenie roku szkolnego i oczekiwane wakacje. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu szkoły. Następnie głos zabrała pani Dyrektor, dokonując podsumowania wytężonej pracy naszej całej społeczności szkolnej. A w mijającym roku nie zabrakło sukcesów w różnych konkursach na szczeblu gminy, rejonu a także na poziomie ogólnopolskim. Na zakończenie wystąpienia pani Dyrektor życzyła wszystkim aktywnego i bezpiecznego odpoczynku w wakacje oraz szczęśliwego powrotu we wrześniu.
Zdrowe odżywianie wg klasy III
Nasza szkoła, niczym orkiestra na Titanicu... gra tj. pracuje do końca - i nawet w ostatni dzień roku szkolnego uczy, wychowuje i bawi. Tak oto... w ostatni dzień roku szkolnego, w ramach działalności SKO odbyło się przedstawienie promujące zdrowe odżywianie, które przygotowała klasa III pod opieką wychowawczyni pani Ani Bartoszek. Dzieci w sposób humorystyczny przedstawiły do czego prowadzi niezdrowe żywienie oraz brak aktywności fizycznej. Przekonywały publiczność, że prawidłowe odżywianie zapewni dobre samopoczucie i przedłuży życie. Warto wziąć te słowa na serio!
Konkurs z języka angielskiego EDI PANDA
W kwietniu odbył się konkurs z języka angielskiego EDI PANDA, organizowany przez Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe (20 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów). Nasza szkoła reprezentowana była przez licznych uczestników z klasy IV, VI i VII. Uczniowie wykazali się dobrą znajomością języka angielskiego. Na skalę ogólnopolską, wszyscy zajęli miejsca w pierwszej 50. Wszystkim uczestnikom konkursu wręczone zostały dyplomy uznania. Na wyróżnienie zasłużyła uczennica klasy VII - Izabela Smółka, która uzyskała bardzo wysokie 9. miejsce w Polsce. Naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Kwiaty dla Ireny Sendlerowej
Rok 2017-18 został ogłoszony rokiem Ireny Sendlerowej. W naszej szkole uczniowie zostali zapoznani z jej sylwetką, poznali jej zasługi w dziedzinie ratowania dzieci w okresie II wojny światowej. Uczniowie klas I - III i dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały kwiaty, były to pojedyncze kwiatki i całe bukiety, wszystkie zrobione własnoręcznie. Dzieci wykazały się pomysłowością, pracowitością i sporym talentem plastycznym. Prace trafiły pod obrady komisji, która wyłoniła najpiękniejsze dzieła. Wybór był trudny, bo aż sześć prac zostało nagrodzonych. Oto wyniki szkolnego konkursu plastycznego Kwiaty dla Ireny Sendlerowej: I miejsce: Zuzanna Sprzączak z oddziału przedszkolnego i Gabriela Sprzączak z kl. II; II miejsce: Adam Fedorowicz z kl. I oraz Maja Domańska z kl. II; III miejsce: Wiktoria Radzikowska z kl. III oraz Aleksandra Boras z kl. I.
Sukcesy z przyrody
W maju dziesięcioro uczniów z klas IV - VII wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Albus 2018 z przyrody, biologii i chemii. Mamy powody do radości. Aż pięcioro uczniów otrzymuje nagrody w konkursie z przyrody. Oto lista zwycięzców:
Natalia Nieścieruk kl. IV - 3. miejsce, dyplom laureata i nagroda książkowa; Piotr Celiński kl. VI - 7. miejsce, dyplom laureata; Julita Ługowska kl. IV - 9. miejsce, dyplom laureata; Natalia Targosz kl. V - 9. miejsce, dyplom laureata; Jakub Soszyński kl. VI - 15. miejsce, dyplom wyróżnienia. Bardzo serdecznie gratulujemy zwycięzcom, życzymy dobrego odpoczynku podczas wakacji i wysokich wyników w konkursach w przyszłym roku.
Archiwum Aktualności