20 września dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I, II i III udali się do Siedlec na wycieczkę. Zachmurzone niebo nie zachęcało do podróży, dzieci jednak w dobrych humorach i z uśmiechem na ustach zajęły miejsca w autobusie. Po krótkiej podróży udaliśmy się do siedleckiego Centrum Kultury i Sztuki. Przedstawienie "Duszek-Śmieciuszek" rozpoczęło się od krótkiego testu wiedzy dotyczącego ekologii. Dzieci zaproszone na scenę świetnie poradziły sobie z odpowiedzią na różne pytania np.: Co to jest recykling? Co to jest makulatura? Do pojemników jakiego koloru wkładamy plastik, a do jakiego pojemnika wrzucamy papier? Osoby, które wykazały się wiedzą o zagadnieniach ekologicznych, otrzymały upominki ufundowane przez siedlecki Zakład Utylizacji Odpadów, to przedsiębiorstwo było sponsorem przedstawienia. Aktorzy Teatru ES występujący w przedstawieniu w zabawny sposób przybliżyli dzieciom zagadnienia związane z prawidłowymi zachowaniami, które chronią przyrodę. Dzieci uświadomiły sobie, jak należy zachowywać się, aby świat wokół nas był czysty, a ludzie żyli w nim zdrowi i szczęśliwi. Było wiele zabawnych sytuacji, pouczających wypowiedzi bohaterów spektaklu, wesołych piosenek, ciekawych scen. Publiczność uczyła się i bawiła jednocześnie.
Kolejne punkty naszej wycieczki to: oddział przedszkolny udał się na pocztę, klasa I do banku PKO BP, a uczniowie klasy II i III zapoznali się ze zbiorami Biblioteki Pedagogicznej.
Po przedstawieniu dzieci z zerówki wybrały się do Urzędu Pocztowego nr 1. w Siedlcach, gdzie miały okazję zobaczyć z bliska na czym polega praca urzędników pocztowych i poznać zakres usług wykonywanych na poczcie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od części ogólnodostępnej, w której znajdują się okienka pocztowe. Pani kierownik zmiany pokazała dzieciom w jaki sposób można zająć kolejkę elektroniczną. Opowiedziała jaką drogę musi przebyć list, aby dotrzeć od nadawcy do adresata oraz jak prawidłowo zaadresować kopertę. Dzięki tej wycieczce dzieci dowiedziały się, że na poczcie można nie tylko wysłać lub odebrać list czy paczkę, ale także zapłacić rachunki, pobrać pieniądze oraz załatwić wiele innych spraw. Na zakończenie naszego spotkania pani kierownik podarowała dzieciom drobne upominki. Pomimo pochmurnej pogody i chłodnego wiatru po wyjściu z Urzędu Pocztowego udaliśmy się na spacer w kierunku Katedry. Po drodze mieliśmy okazję do korzystania z przejść z sygnalizacją świetlną i obserwowania ruchu drogowego w mieście. Zobaczyliśmy również Ratusz „Jacek”, pomnik Stefana Żeromskiego przy bibliotece miejskiej oraz pomnik Jana Pawła II. Po dojściu do Katedry w ciszy i skupieniu dzieci mogły zobaczyć bardzo charakterystyczne witraże.
Klasa I spacerkiem udała się do Oddziału PKO BP znajdującego się w Galerii Siedlce. Spotkaliśmy się tam z opiekunką sekcji SKO panią Justyną Komorowską, która udzieliła nam szczegółowych informacji na temat oferty banku; zaprezentowała urządzenia bankowe do liczenia pieniędzy oraz działanie tzw. „kolejkowicza”. Mieliśmy również okazję poznać panią dyrektor banku - Beatę Dzięciołowską i zasiąść w pokoju obrad. Po tej wizycie niektórzy z uczniów stwierdzili , że w przyszłości chcą zostać dyrektorami banku.
Uczniowie klasy II i III zapoznali się ze zbiorami Biblioteki Pedagogicznej. Pracownice tej instytucji w bardzo ciekawy sposób zapoznały dzieci ze zbiorami biblioteki, z zasadami jej funkcjonowania. Dzieci zwiedziły wypożyczalnię, czytelnię, pracownię komputerową, zobaczyły też miejsce niedostępne dla zwykłych czytelników - magazyny. Szczególną ciekawość dzieci wzbudziły przesuwane regały. Katalogi dostępne przez Internet oraz nietypowe książki także zaciekawiły młodych czytelników.