W lutym uczniowie z klas IV - VI uczestniczyli w warsztatach kulinarnych zorganizowanych w naszej szkole. Warsztaty poprowadziły zdolne mamy naszych uczniów, które aktywnie działają w Kołach Gospodyń Wiejskich. Zadbały o zakup produktów spożywczych a także zorganizowały niezbędny sprzęt gastronomiczny. W radosnej i przyjemnej atmosferze pod ich czujnym okiem i nieodzownej pomocy, uczniowie wykonali pyszną przekąskę. W przyszłości planowane są kolejne takie warsztaty, na które już teraz nasze mamy zapraszają chętnych uczniów.
Młodzież Zapobiega Pożarom
10 lutego grupa naszych uczniów pod opieką Pani Edyty Guzowskiej reprezentowała nasza szkołę w eliminacjach Gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Do rywalizacji i w następujących kategoriach przystąpili: kat. klas I-IV: Magdalena Romaniak, Zuzanna Sprzączak, Wojciech Ługowski (wszyscy kl. IV), kat. klas V-VIII: Lena Strzalińska (kl. V), Jacek Nowosielski (kl. V), Tomasz Kozak (kl. VII). Uczennica klasy IV Magdalena Romaniak zajmując II miejsce wywalczyła awans do następnego etapu i będzie reprezentowała naszą szkołę i gminę na etapie powiatowym. Wojciech Ługowski zajął III miejsce w swojej kategorii. Wszystkim gratulujemy startu w w/w turnieju a Magdzie życzymy powodzenia i trzymamy kciuki na dalszych etapach!
Na pamiątkę...
Powstanie styczniowe to największy w XIX wieku polski zryw narodowy. Za datę jego rozpoczęcia przyjmujemy 22 stycznia 1863 roku, gdy Komitet Centralny Narodowy wydał manifest powołujący Tymczasowy Rząd Narodowy. Pochłonęło ono kilkadziesiąt tysięcy ofiar i odcisnęło ogromne piętno na dążenia niepodległościowe kolejnych pokoleń Polaków.
W roku 2023 przypada jego 160. rocznica. Z tej okazji w piątek 10 lutego w naszej szkole odbył się pokaz grupy "Rekonstrukto", podczas którego uczniowie zostali zapoznani z umundurowaniem i uzbrojeniem powstańca, realiami życia ówczesnych ludzi oraz przyczynami, skutkami i przebiegiem tych historycznych wydarzeń.
Choinka szkolna
W środę 8 lutego w naszej szkole odbyła się „Choinka szkolna”. Przez dwa lata ze względu na zagrożenie epidemiologiczne odbywały się tylko zabawy klasowe, wszyscy czekali więc z utęsknieniem na wspólną SZKOLNĄ CHOINKĘ. Nasza sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, ozdabiały ją gwiazdki, baloniki, upięte ozdoby tekstylne. Wszystko wg projektu pani Patrycji, a zrobione rączkami pani Asi, przy zaangażowaniu uczniów i nauczycieli.
Od godziny 14 na sali pojawili się animatorzy z grupy NIEBANALNE ANIMACJE z Białej Podlaskiej. Zapewnili oni profesjonalne nagłośnienie, kolorowe światełka, świetną zabawę przy piosenkach świątecznych oraz najnowszych przebojach muzyki tanecznej. Nasi uczniowie nie zawiedli. Pojawili się w eleganckich strojach, niektórzy zadbali o stroje balowe. Były wśród nich księżniczki, królewny, strażacy, policjanci, rycerze i inne postaci z popularnych filmów i baśni. Wszyscy świetnie się bawili. Animatorki angażowały do zabawy wszystkich: dzieci z przedszkola, klas młodszych i starszych, rodziców, nauczycieli. Zabawa odbywała się w towarzystwie chodzących maskotek przy rytmicznych przebojach muzyki dziecięcej.
O 17 na salę zawitał Mikołaj z prezentami dla grzecznych dzieci. Po jego wizycie na salę taneczną wkroczyli uczniowie klas starszych. Świetną muzykę zapewnił DJ DAMIAN. O posiłek dla wszystkich uczestników zabawy zadbali rodzice; były kanapki, ciasto, przekąski, napoje.
Konkurs matematyczny
W dniu 23.11.2022r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie ogólnopolskim "Alfik matematyczny".
Z niełatwymi zadaniami zmagali się uczniowie klas IV-VII.
Miło mi poinformować, iż 3 lutego dyplomy uznania i nagrody powędrowały do:
Magdaleny Romaniak,
Leny Strzalińskiej,
Pauliny Wierzejskiej,
Klaudii Kozak.Dziękujemy wszystkim Uczniom za udział w konkursie :-)
Jesteście "Wielcy"
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów.
Zwycięzcy konkursu „Niepełnosprawni są wśród nas”
Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy w Zbuczynie pt.: „Niepełnosprawni są wśród nas”.
Adam Lipiński z kl. II zajął II miejsce
Reszta uczestników otrzymała dyplomy za udział w konkursie i nagrody rzeczowe:
Klaudia Kaczyńska kl. I
Miłosz Guzowski kl. I
Hanna Szostek kl. II
Anna Kaczyńska kl. III
Wiktoria Komar kl. III
XIV Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek
11 stycznia 2023 r. uczennica klasy VI Paulina Wierzejska i grupa dziewcząt: Natalia Szostek z klasy VI, Hanna Szostek z kl. II, Zosia Tchórzewska z kl. I, wzięły udział w XIV Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Świątecznych w GOK w Zbuczynie. Paulina za wykonanie kolędy „Cisza” otrzymała wyróżnienie.
Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci w poszczególnych kategoriach mogli jeszcze raz zaprezentować się na uroczystym koncercie 19 stycznia w GOK w Zbuczynie.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.
Archiwum Aktualności