Wiadomości

        • Dzień bez plecaka
          • Dzień bez plecaka

          • Dzień bez plecaka w naszej szkole okazał się prawdziwym sukcesem! Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i poczuciem humoru, przynosząc swoje książki oraz przybory szkolne w bardzo oryginalnych „zastępstwach” plecaków. Na szkolnych korytarzach można było zobaczyć między innymi walizki, kosze na zakupy, pudełka, a nawet dziecięce wózki czy kaski.

            Akcja spotkała się z dużym zaangażowaniem uczniów, którzy chętnie włączyli się do wspólnej zabawy i pokazali, że wyobraźnia nie ma granic. Dziękujemy wszystkim za udział oraz pozytywną atmosferę, która towarzyszyła temu wyjątkowemu dniu.

            Już nie możemy się doczekać kolejnych szkolnych inicjatyw!

        • Konkurs językowo-plastyczny „Draw a word”
          • Konkurs językowo-plastyczny „Draw a word”

          • 25 maja został rozstrzygnięty konkurs językowo-plastyczny Draw a word, który był skierowany do uczniów klas I-III.

            Celem konkursu było rozwijanie kreatywności uczniów, poszerzanie słownictwa w języku angielskim oraz łączenie nauki języka obcego z twórczością plastyczną. Uczestnicy przygotowali niezwykle pomysłowe i estetyczne prace przedstawiające wybrane słowa w formie ilustracji.

            Laureatami konkursu zostali:

            I miejsce – Kornelia Dybowska, kl. 1

            II miejsce – Aleksandra Kozak, kl. 3

            III miejsce – Marcel Nowosielski, kl. 1

            Wyróżnienia otrzymały:

            Hanna Danielak, kl. 1,

            Lena Danielak, kl. 3,

            Maria Ługowska, kl. 3.

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i udział w konkursie.

        • Warsztaty kreatywne z okazji Dnia Matki
          • Warsztaty kreatywne z okazji Dnia Matki

          • Z okazji zbliżającego się Dnia Matki na świetlicy szkolnej odbyły się wyjątkowe warsztaty kreatywne, podczas których uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przygotowywali laurki dla swoich mam. Celem zajęć było rozwijanie wyobraźni, zdolności manualnych oraz wyrażanie uczuć poprzez twórczą pracę plastyczną.

            Podczas warsztatów dzieci wykorzystywały różnorodne materiały dekoracyjne, a szczególną popularnością cieszyły się kolorowe kreatywne druciki, z których powstawały kwiaty, serca oraz ozdobne elementy laurek. Uczniowie z wielką starannością i pomysłowością tworzyli niepowtarzalne prace, wkładając w nie wiele serca i radości.

            Atmosfera podczas zajęć była pełna uśmiechu, kreatywności i dobrej zabawy. Gotowe laurki zachwycały kolorami oraz oryginalnością wykonania, a przede wszystkim stanowiły piękny wyraz miłości i wdzięczności dla mam.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w warsztatach oraz Pani Anecie Sprzączak z córką Gabrysią za pomoc w realizacji tego projektu. Jesteśmy przekonani, że własnoręcznie wykonane upominki sprawią mamom wiele radości w dniu ich święta.

        • Klasowy konkurs recytacji
          • Klasowy konkurs recytacji

          • 22 maja w klasie I odbył się klasowy konkurs w pięknej recytacji wiersza Marii Konopnickiej Tęcza. Dzieci miały możliwość indywidualnej recytacji, zaprezentowania swoich interpretacyjnych umiejętności. Konkurs dał też okazję do sprawdzenia umiejętności pokonywania stresu, występ był nie tylko przed gronem kolegów, ale także przed komisją konkursową.

            Umiejętności pięknej recytacji wiersza oceniała komisja w składzie: p. Piotr Chojecki - bibliotekarz w naszej szkole, p. Bożena Urban - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz Franciszek Bazak - uczeń klasy III. Uczestnicy losowali kolejność wystąpień, a następnie prezentowali swoje umiejętności.

            Uczestnicy zaprezentowali wyrównany poziom recytacji. Przyznano trzy miejsca II i trzy miejsca III. Dokonano też wyboru laureata publiczności.

            Osoby wyróżnione zostały nagrodzone dyplomami, gratulacjami i brawami.

        • Zaczytani Artyści
          • Zaczytani Artyści

          • Budząca się wiosna to dobry czas dla artystów-plastyków, którzy swoją twórczość lubią kontemplować na łonie przyrody. Podobnie też było w naszej szkole i tej wiosny, z tym że tym razem malarskie impresje powstawały pod wpływem obcowania z literatura piękną. Tak oto czytelnik sam stawał się artystą... zaczytanym artystą. 
            Biblioteka szkolna ma zaszczyt ogłosić laureatów konkursu plastycznego pt.: Zaczytani Artyści:
            1 miejsce: Leon Nowosielski kl. "0"
            2 miejsce ex aequo: Milena Jasińska kl. "0"  /  Antoni Czapla    kl. II 
            3 miejsce ex aequo: Oliwia Kozak      kl. "0"  /  Alicja Lipińska   kl. III

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy oryginalnych pomysłów.

        • Wycieczka klas 0 - III
          • Wycieczka klas 0 - III

          • Dnia 20 maja odbyła się wycieczka do Siedlec, w której uczestniczyli najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu muzycznego w Sali widowiskowej Podlasie „Co by było gdyby”, a także poznanie pracy strażaka i integracja uczestników.

            Podróż autokarem przebiegła spokojnie i w miłej atmosferze. Po przyjeździe do Siedlec najpierw udaliśmy się do Sali widowiskowej Podlasie na obejrzenie spektaklu muzycznego „Co by było gdyby”. Aktorzy świetnie wcielili się w swoje role, a muzyka i efekty świetlne stworzyły wyjątkową atmosferę. Następnie udaliśmy się do restauracji, gdzie wszyscy zjedli wspólny posiłek. Był to czas na odpoczynku, rozmowy i integracji z kolegami oraz koleżankami.

            Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w  siedzibie straży pożarnej. Strażacy opowiedzieli o swojej pracy oraz pokazali sprzęt wykorzystywany podczas akcji ratunkowych. Dzieci mogły z bliska obejrzeć wóz strażacki i dowiedzieć się, do czego służą poszczególne urządzenia. Największą atrakcją były zabawy z wężem strażackim – każdy mógł spróbować swoich sił i poczuć się jak prawdziwy strażak. Wizyta była bardzo ciekawa i pouczająca.

            Wycieczka dostarczyła nam wielu pozytywnych wrażeń. Dzięki niej mogliśmy nie tylko obejrzeć interesujący spektakl, ale także poznać pracę strażaków i miło spędzić czas razem.

        • Przygotowani na zwycięstwo
          • Przygotowani na zwycięstwo

          • Nasi warcabiści nie obawiają się konfrontacji ze swoimi kolegami i koleżankami z innych szkół na poziomie powiatu czy województwa i jak zwykle prezentują wręcz mistrzowski poziom swojej ulubionej dyscypliny sportowej. W obecnym sezonie również pokazali kunszt i precyzję niemal wirtuozerskich umiejętności. 
            Szkołę, na VI Turnieju Warcabowym rozgrywanym 20 maja w MSCDN w Siedlcach, reprezentowała dwójka ubiegłorocznych medalistów: Alicja Lipińska kl. III oraz Antoni Czapla kl. II. Ala zajęła na podium II miejsce - wiadomo dziewczęta wolą srebro. Gratulujemy. Natomiast Antoś uplasował się "tylko" na miejscu IV. Ale to pewnie dlatego, że jak sam zauważył, poziom był niemożliwie wysoki, choćby przez pojawienie się grupy nowych i bardzo mocnych zawodników. 
            Cieszymy się z osiągnięć naszych wspaniałych uczniów, a rodzicom gratulujemy ich pociech.

        • Wśród wyróżnionych recytatorów powiatu – sukces naszej siódmoklasistki
          • Wśród wyróżnionych recytatorów powiatu – sukces naszej siódmoklasistki

          • W dniach 19–20 maja 2026 roku w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach odbyły się rejonowe eliminacje 42. Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci i Młodzieży im. Kornela Makuszyńskiego. W wydarzeniu uczestniczyło 98 recytatorów z 38 szkół z terenu powiatu siedleckiego. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Krzysztof Tomaszewski – przewodniczący, Barbara Maksymiuk oraz Wiktoria Sadowiak.

            Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy siódmej – Zuzanna Rzążewska, która z dużą wrażliwością i zaangażowaniem zaprezentowała zarówno utwór poetycki, jak i fragment prozy. Jej interpretacje zostały docenione przez jury, które przyznało Zuzi wyróżnienie w kategorii klas VII–VIII. To duży sukces i powód do dumy dla całej społeczności szkolnej.

            Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała wspólnym rozmowom i przeżywaniu konkursowych emocji. Organizatorzy zadbali również o smaczny poczęstunek — pyszne ciasta oraz kiełbaski z grilla.

            Serdecznie gratulujemy Zuzi, życzymy kolejnych pięknych chwil na scenie i dalszego rozwijania talentu recytatorskiego!

        • Nagrody dla młodych plastyków
          • Nagrody dla młodych plastyków

          • Nasi uczniowie wzięli udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Wyklejanki, wydzieranki, wielkanocne niespodzianki”. Na konkurs wpłynęło ponad 500 prac. Zachwycały one pomysłowością i starannością wykonania, były pełne kolorów i świątecznego nastroju.

            19 maja 2026r. naszą szkołę odwiedzili goście ze Starostwa Powiatowego w Siedlcach. Podczas spotkania Wojciech Biarda – Radny Powiatu Siedleckiego wręczył dyplomy oraz upominki, doceniając zaangażowanie i niezwykłą kreatywność młodych artystów. Zachęcał uczniów do brania udziału w konkursach organizowanych przez Starostwo Powiatowe.

        • Absolwenci inspirują...
          • Absolwenci inspirują...

          • W dniu 19 maja podczas pierwszego spotkania z tego cyklu uczniowie klasy VII i VIII wraz z wychowawcami mieli okazję poznać bliżej pana Łukasza Łukasiuka – absolwenta naszej szkoły oraz przedsiębiorcę działającego dziś na skalę ogólnopolską.

            Gość z dużym sentymentem wspominał swoje lata szkolne, nauczycieli, którzy go uczyli oraz atmosferę małej placówki, w której zdobywał pierwsze doświadczenia i rozwijał zainteresowania. Opowiedział również o swojej drodze życiowej po ukończeniu edukacji – od pierwszej pracy na etacie, poprzez zdobywanie doświadczenia zawodowego, aż do momentu, gdy został współwłaścicielem trzech firm.

            Pan Łukasz przybliżył także uczniom, czym zajmują się prowadzone przez niego firmy oraz jak wygląda codzienna praca przedsiębiorcy. Opowiadał o wyzwaniach, z jakimi musi się mierzyć, trudnych decyzjach, sposobach radzenia sobie z problemami oraz o tym, co motywuje go do dalszego działania. Podkreślał, że bardzo ważne jest, aby się nie poddawać, szukać siły w sobie, doceniać to, co już udało się osiągnąć, a także mieć odwagę próbować wciąż od nowa.

            Podczas spotkania wielokrotnie zwracał uwagę na znaczenie codziennej, sumiennej pracy, wytrwałości oraz ciągłego rozwijania swoich umiejętności. Przypominał uczniom, jak ważne są kompetencje zdobywane w szkole – umiejętności matematyczne, czytanie ze zrozumieniem czy poprawne pisanie. Podkreślił, że wiedza i zdobywane doświadczenie zawsze procentują w dorosłym życiu.

            Spotkanie było dla uczniów cenną lekcją i inspiracją, pokazującą, że - nawet zaczynając naukę w niewielkiej szkole - można osiągnąć sukces i realizować ambitne cele.

            Dziękujemy panu Łukaszowi Łukasiukowi za poświęcony czas, ciekawe opowieści oraz motywujące słowa skierowane do młodzieży.

        • Akcja charytatywna
          • Akcja charytatywna

          • Przed Świętami Wielkanocnymi na terenie naszej szkoły odbył się kiermasz, podczas którego uczniowie sprzedawali świąteczne wypieki oraz przepiękne ozdoby wykonane wspólnie z rodzicami i nauczycielami. Cały dochód z tego przedsięwzięcia został przekazany na cele charytatywne. Tym razem postanowiliśmy wesprzeć Dawida Bierkata, podopiecznego Fundacji Siepomaga,  i na ręce jego taty w czwartek 14 maja przekazaliśmy zebrane fundusze, by dołożyć swoją cegiełkę do Jego walki o zdrowie.

            Społeczność naszej szkoły po raz kolejny pokazała, że ma wielkie serca i chętnie włącza się w działania na rzecz innych. Za ten piękny gest serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję.

        • Mamy powody do dumy - sukces naszych uczniów w konkursie historycznym!
          • Mamy powody do dumy - sukces naszych uczniów w konkursie historycznym!

          • Z ogromną radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w konkursie historyczno-literackim Opowiem Wam historię organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 10 im. Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Siedlcach, zdobywając tytuły laureatów oraz wyróżnienia. To efekt ich zaangażowania, systematycznej pracy, kreatywności i rozwijania własnych pasji.

            Marcel Dąbrowski (kl. IV) zajął II miejsce,

            Miłosz Dąbrowski (kl. IV) otrzymał wyróżnienie.

            Serdecznie gratulujemy uczestnikom oraz wszystkim, którzy wspierali uczniów w przygotowaniach. Życzymy kolejnych sukcesów i nieustającej motywacji do podejmowania nowych wyzwań!

            Brawo! Jesteśmy z Was bardzo dumni.

        • Sukces naszej uczennicy w 42. Konkursie Recytatorskim im. Kornela Makuszyńskiego
          • Sukces naszej uczennicy w 42. Konkursie Recytatorskim im. Kornela Makuszyńskiego

          • 8 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie odbyły się gminne eliminacje 42. Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z wielu szkół, prezentując swoje umiejętności recytatorskie oraz wrażliwość na piękno literatury.

            Naszą szkołę reprezentowali:

            • w kategorii klas I–III: Marcel Nowosielski, Kamila Stępień oraz Maria Ługowska,
            • w kategorii klas IV–VI: Hanna Szostek,
            • w kategorii klas VII–VIII: Zuzanna Rzążewska, Natalia Sidelnik oraz Magdalena Romaniak.

            Konkurs przebiegał w miłej i życzliwej atmosferze, choć nie brakowało emocji i zdrowej rywalizacji. Wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani i z ogromnym zaangażowaniem prezentowali wybrane utwory literackie. Jury miało niełatwe zadanie, oceniając wysoki poziom recytacji oraz interpretacji tekstów.

            Szczególne gratulacje kierujemy do Zuzanny Rzążewskiej, która zdobyła I miejsce w kategorii klas VII–VIII i tym samym zakwalifikowała się do rejonowego przeglądu w Chlewiskach.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi, talentu oraz pięknych występów, a Zuzannie życzymy powodzenia na kolejnym etapie konkursu!

        • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.: Strażak moim bohaterem
          • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.: Strażak moim bohaterem

          • Dnia 8 maja w oddziale przedszkolnym odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.: Strażak moim bohaterem zorganizowanego z okazji Dnia Strażaka. Jego celem było rozwijanie wrażliwości dzieci, kreatywności oraz pogłębianie wiedzy na temat pracy strażaków i ich roli w ratowaniu ludzkiego życia. Na początku zaprezentowano wszystkie prace wykonane przez dzieci. Przedszkolaki z dumą oglądały swoje dzieła. Każde było wyjątkowe i pokazywało ogromne zaangażowanie oraz dziecięcą wyobraźnię. Wybór zwycięzców okazał się wyjątkowo trudny, ponieważ wszystkie prace stały na bardzo wysokim poziomie i każda z nich w oryginalny sposób przedstawiała podaną tematykę. Komisja miała niełatwe zadanie, aby spośród tak wielu pięknych i pomysłowych dzieł wyłonić zwycięzców. Po wnikliwej ocenie komisja wyłoniła laureatów konkursu, przyznając: 

            I miejsce: Maria Saran, 

            II miejsce: Milena Jasińska, 

            III miejsce: Kacper Dybowski i Wojciech Borkowski,

            wyróżnienie: Nela Sztanka.

            Następnie odbyło się wręczenie nagród, dyplomów oraz drobnych upominków dla wszystkich biorących udział w konkursie. Wysiłek został doceniony gromkimi brawami, a atmosfera była pełna radości, dumy i satysfakcji. Na zakończenie wydarzenia podkreślono, że każdy uczestnik jest zwycięzcą, ponieważ poprzez swoją pracę przyczynił się do lepszego poznania zawodu strażaka oraz znaczenia niesienia pomocy innym.

        • Zaelektryzowani na punkcie nauki
          • Zaelektryzowani na punkcie nauki

          • W czwartek 7 maja w naszej szkole odbył się niezwykle interesujący pokaz doświadczeń fizyczno-chemicznych przygotowany przez grupę Zaelektryzowani z Lublina. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie wszystkich klas, którzy mieli okazję w atrakcyjny i bezpieczny sposób poznawać tajniki chemii i fizyki.

            Tematem zajęć były właściwości wybranych gazów oraz zjawiska zachodzące podczas eksperymentów naukowych. Prowadzący zaprezentował wiele widowiskowych doświadczeń z wykorzystaniem wodoru, helu, azotu, tlenu oraz pary wodnej. Szczególne zainteresowanie wzbudziły doświadczenia z wodorem oraz pokaz wpływu helu na zmianę barwy głosu. Największe emocje wywołały okręgi dymne, które były wystrzeliwane wprost w publiczność. Uczniowie mogli przekonać się również, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas wykonywania eksperymentów. Wszystkie doświadczenia były przeprowadzane pod czujnym okiem prowadzącego, który w ciekawy i humorystyczny sposób wyjaśniał obserwowane zjawiska.

            Uczniowie bardzo chętnie brali udział w pokazach i aktywnie uczestniczyli w doświadczeniach. Spotkanie dostarczyło wszystkim wielu emocji, radości i niezapomnianych wrażeń. Dzięki takim zajęciom dzieci mogły zobaczyć, że nauka to fascynująca, ciekawa i pełna niespodzianek dziedzina.

            Dziękujemy grupie Zaelektryzowani za niezwykle inspirujące spotkanie i czekamy na kolejne pokazy.

        • XI Turniej Szachowy - srebro dla Zuzi
          • XI Turniej Szachowy - srebro dla Zuzi

          • 6 i 7 maja siedlecki oddział MSCDN stał się placem boju dla najlepszych szachistów powiatu. Nasi uczniowie, mimo iż w niepełnym składzie, ochoczo stanęli do turnieju: 6 maja rozgrywki toczyli zawodnicy klas II - IV, natomiast 7 maja: V - VII. Wyniki tych zmagań na pewno mogłyby być lepsze - czego się spodziewaliśmy - ale ważne, że walczyliśmy do końca.                       

            A też mamy się czym pochwalić. Jedyne, ale zaszczytne miejsce na podium - drugie - zajęła Zuzanna Rzążewska, uczennica klasy VII. Bardzo miła niespodzianka. Dalej, nasze wielokrotne mistrzynie szachowe i wciąż wielkie nadzieje: Alicja Lipińska kl. III oraz Hanna Szostek kl. V, jak umówione, zajęły miejsca czwarte - każda w swojej kategorii wiekowej. Natomiast pierwszą dziesiątkę zamykają, również szachowi weterani: na miejscu piątym Jan Domański kl. V, a na siódmym Wojciech Ługowski kl. VII.                                                         

            Wszystkim zawodnikom gratulujemy i już przygotowujemy się na edycję jesienną.                           

            Poniżej lista rankingowa:

            klasa 2
            Michał Zdanowski       11 miejsce (33 zawodników)

            klasa 3
            Alicja Lipińska               4 miejsce (41 zawodników)
            Jan Wierzejski             24 miejsce (41 zawodników)

            klasa 4
            Zofia Tchórzewska     13 miejsce (39 zawodników)    
            Miłosz Guzowski        20 miejsce (39 zawodników)

            klasa 5
            Hanna Szostek             4 miejsce (25 zawodników)
            Jan Domański              5 miejsce (25 zawodników)

            klasa 7
            Zuzanna Rzążewska   2 miejsce (20 zawodników)    
            Wojciech Ługowski      7 miejsce (20 zawodników)

        • Dzień Strażaka w oddziale przedszkolnym
          • Dzień Strażaka w oddziale przedszkolnym

          • Dnia 4 maja z okazji obchodów Dnia Strażaka dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w klasowym konkursie plastycznym pt.: Strażak moim bohaterem. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej sytuację związaną z ratowaniem ludzkiego życia przez strażaków. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem tworzyły swoje prace, ukazując akcje gaśnicze, pomoc osobom poszkodowanym oraz ratowanie ludzi podczas pożarów i wypadków. Przedszkolaki wykazały się dużą wyobraźnią, kreatywnością oraz wrażliwością na potrzebę niesienia pomocy innym.

            Podczas tematycznych zajęć dzieci poznały różnice między Państwową Strażą Pożarną (PSP) a Ochotniczą Strażą Pożarną (OSP), dowiadując się, jak ważną rolę pełnią strażacy w naszym codziennym życiu oraz w jaki sposób pomagają ludziom podczas różnych zagrożeń. W trakcie spotkania przedszkolaki rozmawiały również o zasadach bezpieczeństwa, numerach alarmowych oraz o tym, jak należy zachować się podczas pożaru. Z dużym zainteresowaniem oglądały film edukacyjny o pracy strażaka, dzięki któremu mogły zobaczyć wyposażenie wozu strażackiego, strój strażaka oraz codzienne obowiązki służb ratowniczych. Podsumowaniem obchodów Dnia Strażaka było składanie przez dzieci wozów strażackich z papieru, które okazało się doskonałym zajęciem rozwijającym zdolności manualne i twórcze maluchów.

            Szczególnym momentem zajęć była opowieść wychowawczyni, pani Eweliny Grochowskiej, na temat doświadczeń związanych z przynależnością do Ochotniczej Straży Pożarnej. Uczniowie dowiedzieli się, że praca strażaka to nie tylko akcje ratownicze, ale również udział w zawodach strażackich, ćwiczeniach oraz obecność podczas uroczystości kościelnych i państwowych, co sprawiło, że lepiej zrozumiały, jak szeroka i odpowiedzialna jest to służba. Dzieci z zaciekawieniem słuchały historii oraz chętnie zadawały pytania, dzięki czemu to był dzień pełen wrażeń, ciekawych rozmów, nauki i wspólnej zabawy.

        • Witaj majowa jutrzenko...
          • Witaj majowa jutrzenko...

          • Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, która w wyjątkowy sposób przybliżyła nam wydarzenia sprzed ponad dwóch stuleci. Uczniowie klas 4, 7 i 8 przygotowali część artystyczną, wcielając się w postacie historyczne związane z tym ważnym momentem w dziejach Polski.

            Dzięki ich zaangażowaniu mogliśmy zobaczyć, jak wyglądały obrady i nastroje towarzyszące uchwaleniu konstytucji. Młodzi wykonawcy z dużym wyczuciem oddali charakter epoki, a ich występ był nie tylko ciekawy, ale również pełen refleksji nad znaczeniem patriotyzmu i wspólnoty.

            To wydarzenie pokazało, że historia może być żywa i inspirująca, a uczniowie potrafią w twórczy sposób przekazywać jej najważniejsze treści.

        • Lekcja przedsiębiorczości
          • Lekcja przedsiębiorczości

          • 30 kwietnia uczniowie klasy czwartej wzięli udział w lekcji on-line dotyczącej przedsiębiorczości, prowadzonej przez panią Martę Pytel – pracownika banku PKO. W trakcie zajęć uczniowie poznali podstawowe zasady odpowiedzialnego gospodarowania pieniędzmi oraz dowiedzieli się, czym różni się kredyt od pożyczki i na co należy zwrócić uwagę przy ich zaciąganiu. Spotkanie było bardzo ciekawe i stanowiło cenne doświadczenie edukacyjne.