• Sala pamięci

• W maju 2011 roku wspólnie z uczniami klasy V i VI zorganizowana została w naszej szkole sala muzealna. Ekspozycja obejmowała przedmioty codziennego użytku oraz pamiątki w postaci między innymi dokumentów, odznaczeń i monet. Celem zorganizowania tego rodzaju wystawy było zaprezentowanie przedmiotów, które stopniowo wychodzą bądź tez wyszły już z użycia. Przedmioty te obrazowały życie na wsi w pierwszej połowie XX wieku. Na wystawie zaprezentowane zostały m.in.: niecka, masielnica, miodziarka, krosna, kołowrotek, cierlica, cep, tara, żelazka na duszę, lampy naftowe, dzieża, naczynia wykonane ze słomy, urządzenia do oddzielania śmietany czy wózek dziecięcy z początku lat 50-tych XX wieku. Jednym z elementów wystawy był kącik Świat naszych przodków w obiektywie. Ta część ekspozycji poświęcona została prezentacji fotografii, na których zwiedzający mogli zobaczyć sposób ubierania czy formy celebrowania ważnych uroczystości jak ślub, komunia czy pogrzeb.

Wszystkie przedmioty pochodzą z domów rodzinnych uczniów oraz nauczycieli SP w Czuryłach. Zbiory są na bieżąco uzupełniane. Prezentacja wystawy organizowana jest podczas Gminnego Dnia Dziecka.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii